Profesyonel sporcular, sporcu adayları veya spora başlayacak olan bireylere uygulanabilen genetik testler ile bireylerin ne tip egzersize uygun olduklarının belirlenebildiğini, sakatlık, toparlanma, ani sporcu ölümlerinin önüne geçilmesini sağlayan, bilimin ve teknolojinin sporun yararına kullanılması ile daha fazlasına ulaşmayı hedefleyen bilimsel çalışmalar.

Egzersiz süre, şiddet, tipi ve sıklığının fizyolojik mekanizma üzerindeki etkileri, bireylerde egzersiz öncesi, sırası ve sonrası oluşan adaptasyonların belirlenmesi, egzersiz reçetesi ve önerilerini içeren bilimsel çalışmalar.

Sağlıklı beslenme, sporcu beslenmesi ve önemi, müsabaka öncesi, müsabaka esnası ve  sonrası beslenme, hangi besinler performans gelişimini olumu/olumsuz etkileri, branşa özgü beslenme programı, sporcularda diyet ve kilo kontrolü, doping ve ergojenik madde takviyesi konularını içeren ve bu alana katkı sağlayan çalışmalar.

Kardiovasküler dayanıklılık, vücut kompozisyonu, kas kuvveti, kas dayanıklılığı, esneklik, fiziksel uygunluğun belirlenmesi, korunması ve etkilerinin araştırılması amacıyla yapılan bilimsel çalışmalar.

Dr. Süleyman Şahin Dr. Serkan Hacıcaferoğlu Eventeo of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using proin nec venenatis metus. Cras porttitor convallis ligula, at elementum erat mattis quis. In vitae vulputate tellus, sed laoreet est. Nam eget dolor…

Dr. Mehmet Türkmen Dr. Ali Tekin Eventeo of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using proin nec venenatis metus. Cras porttitor convallis ligula, at elementum erat mattis quis. In vitae vulputate tellus, sed laoreet est. Nam eget dolor…

Spor yönetimi ve hukuku, ülkemizde ve yurtdışında spor hukuku, sporcuların statü ve çalışma koşulları, sporda hukuki ve cezai sorumluluklar, başarılı sporcuların korunması ve ödüllendirilmesi alanında yürütülen bilimsel çalışmalar.